نرم افزارهای مدیریت تولید

با ظهور تجارت آزاد و حضور رقبای بین‌المللی، پیشرفت‌های تکنولوژیک و تغییر نگرش مشتریان و مصرف‌کنندگان نهایی به محصولات و نحوه ارائه آنها، شرایط رقابتی برای شرکت‌های تولیدی سخت‌تر از گذشته شده است.

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتساپ
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توئیتر
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

فهرست مطالب

با ظهور تجارت آزاد و حضور رقبای بین‌المللی، پیشرفت‌های تکنولوژیک و تغییر نگرش مشتریان و مصرف‌کنندگان نهایی به محصولات و نحوه ارائه آنها، شرایط رقابتی برای شرکت‌های تولیدی سخت‌تر از گذشته شده است.
به همین منظور این شرکت‌ها علاوه بر بهبود فرایندهای انجام کار و به‌روزرسانی تکنولوژی خود، باید سازوکار مناسبی هم برای مدیریت داده‌های عملیاتی در سطوح مختلف برنامه‌ریزی و کنترل داشته باشند.
هر اندازه آگاهی مدیران از آن چه واقعا در سطوح عملیاتی اتفاق می‌افتد بیشتر و شفاف‌تر باشد، تصمیم‌گیری‌های به موقع و صحیح‌تری برای رفع موانع و انحرافات احتمالی خواهند گرفت.
از مهم‌ترین نیازمندی‌هایی مربوط به محیط‌های صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنامه‌ریزی تولید و تامین به موقع و به اندازه
 • شارژ به موقع و به اندازه خطوط تولید و کنترل موجودی‌های پای کار خطوط تولید
 • کنترل آمار تولید ضایعات، دوباره‌کاری‌ها و توقفات تولید با تحلیل ریشه‌ای علل آنها
 • برنامه‌ریزی و اجرا آزمایشات طبق دستور‌العمل‌های مرجع
 • تضمین کیفیت محصولات و اطمینان از خلق ارزش برای مشتریان
 • ردیابی محصولات در کل چرخه خرید، تولید و فروش
 • برنامه‌ریزی تعمیرات تجهیزات با هدف افزایش ضریب دسترسی و کاهش توقفات پیش‌بینی نشده

با بهره‌گیری از راهکار مدیریت تولید راهکاران تجهیزات و خطوط تولیدی با برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌های نگهداری و تعمیراتی به موقع در وضعیت مناسبی قرار می‌گیرند.

همچنین سفارش‌دهی ساخت و مونتاژ خطوط مختلف صادر شده، مواد به اندازه کافی و با کیفیت مناسب به خطوط تولیدی ارسال می‌شود، آزمایش‌ها متنوع در تمام مراحل ورودی و حین تولید انجام شده و در نهایت با تحویل محصول با کیفیت به مشتری؛ رضایت او محقق می‌شود.

به کمک نرم افزارهای راهکار مدیریت تولید راهکاران می‌توانید:

 • در سطوح مختلف و در بازه‌های زمانی متفاوت؛ برنامه‌ریزی تولید و تامین مواد را انجام دهید.
 • مواد و نیمه ساخته‌ها را به اندازه و در زمان مورد نیاز به خطوط تولید ارسال کنید، موجودی پای کار خطوط تولید و انحرافات مصرف را کنترل کنید.
 • بهره‌وری و کارایی دستگاه‌ها و تجهیزات سازمان را با پیاده‌سازی استراتژی مختلف نگهداری و تعمیرات تجهیزات افزایش دهید.
 • فرایند تولید خود را از مواد اولیه تا محصول، از تامین‌کننده تا مشتری و خطوط تولید؛ سریع و دقیق ردیابی کنید.
 • با انجام آزمایشات مختلف بر روی مواد، فرایند و محصول، از تولید محصولات با کیفیت اطمینان حاصل کنید.
  انحرافات و عدم انطباق‌ها را شناسایی و اقدامات اصلاحی و پیش‌گیرانه مناسب برای رفع ریشه‌ای آنها اتخاذ کنید.
 • عملیات تولیدی با سایر فرایندهای پشتیبان همچون خرید، انبارداری و بهای تمام شده در ارتباط بوده و این یکپارچگی موجب تسهیل فرایندها و بهره‌وری بیشتر در سازمان خواهد شد.

راهکار مدیریت تولید راهکاران همکاران سیستم شامل چه سیستم‌هایی است؟

۱. سیستم کنترل تولید راهکاران، با امکاناتی از قبیل مدیریت اطلاعات مهندسی کالاها، سفارش‌گذاری مراکز تولیدی، کنترل موجودی پای کار، شارژ به اندازه و به موقع خطوط تولید، ثبت گزارشات تولید و کنترل انحرافات بر اساس برنامه‌ها، مدیریت ضایعات و دوباره ‌کاری‌ها‌ و مدل‌های متفاوت ردیابی در کل فرایند تولید، نیازهای فرآیند تولید در صنایع مختلف را پوشش می‌دهد.
بخشی از این امکانات مخصوص صنایع خاص طراحی شده و می‌تواند با توجه به شرایط خطوط تولید و دستورالعمل‌های اجرایی شرکت‌ها متناسب‌سازی شود.

۲.سیستم کنترل کیفیت راهکاران، با امکاناتی مانند ایجاد طرح‌های کیفی بر اساس استانداردهای گوناگون، طرح‌های نمونه‌گیری AQL، کنترل کیفیت مواد ورودی، انجام بازرسی‌های دوره‌ای، کنترل کیفیت هنگام تولید، کنترل کیفیت محصولات نهایی و ارتباط با مدیریت بچ به شما اطمینان می‌دهد که در تمام مراحل تامین، نگهداری و تولید استانداردهای کیفی اعمال شده‌اند.
علاوه بر آن تیم های تضمین کیفیت می توانند کلیه فرایند های مربوط به شکایات مشتری، عدم انطباق های حین تولید و اخطارهای کیفی به تامین کنندگان را در این ماژول پیش برده و اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه را برای حل ریشه ای مسائل در واحدهای عملیاتی به گردش دربیاورند.

۳. با بهره‌گیری از سیستم نگهداری و تعمیرات راهکاران می‌توانید ساختار درختی تجهیزات و خطوط تولید را به همراه مشخصات فنی آن‌ها در سیستم ثبت کنید، استراتژی های تعمیراتی پیش‌گیرانه مبتنی بر وضعیت و اصلاحی را به خوبی مدیریت کنید. ابزار مورد استفاده و قطعات مصرفی و یدکی را به صورت دقیق ردیابی کرده و با استفاده از گردش کار های متنوع، کارها را در زمان مناسب به افراد ارجاع داده و کاغذ بازی اداری را حذف کنید.
هم‌چنین با توجه به ارتباطات ماژول نگهداری و تعمیرات با سایر ماژول های راهکاران از امکان هزینه یابی دقیق برای فعالیت های نگهداری و تعمیرات بدون دحالت نیروهای فنی برخوردار خواهید شد.

این مطلب چقدر مفید بود؟
/5
بقیه مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت نیکو هوشمند

 
 
 
 
 
پیشرو در ارایه خدمات مشاوره در زمینه های امنیت اطلاعات و فن آوری و روشهای نوین حسابداری و خدمات مالی برای تمامی مشاغل و اشخاص ( تولیدی ، شرکتی و فروشگاهی ) با بهره گیری از نرم افزارهای روز و آزمایش شده در کشور.